آموزش بزرگنمایی تصویر در فتوشاپ


گاهی اوقات در هنگام طراحی و یا ویرایش تصویر، باید کوچک ترین جزئیات را نیز مورد بررسی قرار دهیم. بدین منظور می توانیم از قابلیت Zoom در فتوشاپ استفاده نماییم.


 


قابلیت Zoom در فتوشاپ با قدرت بزرگنمایی تا 3200 درصد امکان پذیر می باشد. در واقع با رسیدن به درصد 3200، می توانید هر یک پیکسل را نیز ویرایش کنید. 


 


در این مقاله به بررسی روش های بزرگنمایی تصویر در فتوشاپ می پردازیم. با سرزمین دانلود همراه باشید.


 


 


روش اول : استفاده از کلیدهای ترکیبی


 


در فتوشاپ، به منظور انجام سریع تر فعالیت ها برای هر بخش کلیدهای ترکیبی مختلفی قرار داده شده است. برای قسمت Zoom نیز می توانید از کلیدهای ترکیبی استفاده نمایید. این کلیدها به شرح زیر می باشند:


 


کلید های + Ctrl و – Ctrl: با فشردن کلیدهای + Ctrl می توانید صفحه را بزرگ کنید. همچنین کلیدهای – Ctrl نیز صفحه را کوچک می کند. توجه شود که برای استفاده از این کلیدهای ترکیبی نیاز به زدن هیچ دکمه ای ندارید و در هر زمان که نیاز به بزرگنمایی داشته باشید می توانید از این دو میانبر استفاده کنید.


 


کلید Ctrl 0: با فشردان دکمه های Ctrl به همراه عدد 0 می توانید به سایز اصلی تصویر بازگردید.


 


کلیدهای Crtl + Space: در صورتی که در حال استفاده از ابزار دیگری می باشید و به طور همزمان نیز به ابزار Zoom می خواهید دسترسی داشته باشید، با فشردن کلید Crtl به همراه Space می توانید تصویر خود را بزرگنمایی کنید.


 


 


روش دوم: استفاده از Zoom Tools


 


آیکون Zoom Tools در پنل سمت چپ قرار داده شده است. با انتخاب این آیکون یک نوار ابزار جدید در قسمت بالایی فتوشاپ ظاهر می شود. برای ورود به این بخش می توانید از کلید Z نیز استفاده نمایید. در ادامه تصویری مانند شکل زیر را مشاهده خواهید کرد.


 

آموزش بزرگنمایی تصویر در فتوشاپ


 


 


همانطور که در عکس مشخص شده است، عدد مورد نظر بیانگر میزان درصد زوم تصویر می باشد. برای مثال عکس انتخابی ما در حال حاضر 110 درصد زوم شده است. ادامه منو به شرح زیر است:


 


گزینه resize to windows fit: با انتخاب این گزینه تصویر شما به حالت ابتدایی خود بازخواهد گشت.


 


گزینه Zoom All Windows: با انتخاب این گزینه، تمام تصاویر باز شده در محیط فتوشاپ تحت تاثیر بزرگنمایی قرار خواهند گرفت.


 


100%: در این گزینه تصویر به حالت اولیه خود باز می گردد.


 


Fit Screen: در این گزینه ابعاد تصویر به حالت Fit در خواهد آمد.


 


Full Screen: در این حالت نیز ابعاد تصویر به صورت تمام صفحه درخواهد امد.


 


 


شناسایی کلیدهای میانبر و محتویات منوی فتوشاپ از اولین و ضروری ترین آموزش های یادگیری این برنامه می باشد. پیشنهاد می شود تا زمانی که کار با منوی فتوشاپ را به خوبی فرا نگرفته اید به آموزش های حرفه ای تر وارد نشوید. همچنین از مقالات زیر نیز در جهت یادگیری فتوشاپ می توانید استفاده نمایید.


 


  


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *